Podziel się trasą

przerzutki rowerowe

Jazda na rowerze z pomocą nowoczesnych technologii ma wiele zalet. Jedną z największych jest możliwość dzielenia się własnymi trasami. W jaki sposób można to zrobić i co to właściwie oznacza? Zasada działania jest bardzo prosta.

W różnych aplikacjach dostępnych na telefony, tablety czy też urządzenia nawigacyjne jako takie, trasy można zapisywać, a następnie je otwierać. Po prostu informacje na temat trasy są zapisywane jako pliki na dysku urządzenia – podobnie jak dane ze wszystkich innych programów, chociażby pakietu biurowego. Oznacza to, że takie pliki można również przesłać komuś innemu, kto otworzy je na własnym urządzeniu – tablecie, telefonie czy GPS‑ie albo i komputerze, jeśli tylko chce zaplanować trasę.

Największą zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście to, że trasami można dzielić się z tysiącami użytkowników w sieci. Wystarczy, że wejdziesz na tematyczne forum i znajdziesz całą masę ciekawych, a do tego sprawdzonych tras po Polsce i Europie. Załaduje je do wybranego programu nawigacyjnego i w drogę! Nie zapominaj jednak, by uważnie obserwować pokonywaną trasę, wypadki gdzie grozi ekstruzja dysku są niezwykłą rzadkością, ale wszystko może się zdarzyć.