GPS lepszy od mapy

rolki https://rowerek.pl/pol_m_Akcesoria-135.html

GPS jest lepszym rozwiązaniem od standardowej mapy, gdy chodzi o podróże rowerowe. Niektórym osobom wydaje się to oczywiste, inni podejmują gorącą dyskusje.

Co przemawia na korzyść zwolenników nowych technologii? Najbardziej trywialne plusy to prowadzenie użytkownika krok po kroku po wybranej trasie i ewentualne wskazywanie alternatywnej ścieżki w razie zgubienia drogi. To jednak nie jedyne mocne strony większości nawigacji.

Zwłaszcza jeśli sięgniemy po te, które zostały przygotowane z myślą o rowerzystach, możemy dostać coś znacznie lepszego – trasy najlepiej nadające się na rowerowe wycieczki. Wiąże się to często z odpowiednią skalą mapy.

Oprogramowanie nawigacyjne często dysponuje trasami, których nie znajdziemy na zwykłej mapie. Po prostu tradycyjna, papierowa wersja mapy jest wykonana w zbyt niskiej skali i nie zawiera wielu malowniczych szlakow, a przede wszystkim główne drogi.

Oprogramowanie GPS dla rowerzystów może za to wskazać ciekawe ścieżki w całej Europie i na innych kontynentach. Oznacza to piękniejsze widoki i mniej zatłoczone trasy.