Kiedy udać się do stomatologa?

https://zmysly.pl/prezerwatywy-ze-srodkiem-przedluzajacym-stosunek

Większość ludzi chodzi do lekarza dopiero wtedy, kiedy naprawdę już musi. Niestety to oznacza, że czasami choroba jest wykrywana zbyt późno, a co się z tym wiąże, jej leczenie jest znacznie utrudnione i do tego wszystkiego jeszcze trwa znacznie dłużej. Tak samo sprawa przedstawia się w przypadku zębów, a to oznacza, że powinniśmy jak najszybciej udać się do dentysty, jeśli tylko poczujemy, że coś złego dzieje się w naszej jamie ustnej. Ale czy to oznacza, że jeśli nic nas nie boli i nic nam nie dolega, to nie musimy się umawiać na wizyty u stomatologa? No nie koniecznie. Akurat w tym gabinecie powinniśmy się pojawiać regularnie, przynajmniej raz w roku, a najlepiej dwa.

Nie ignorujmy

Jemy ciepłe albo zimne danie i czujemy, że zabolał nas ząb? A może w ogóle nie jesteśmy w stanie jeść takich dań, bo od razu drętwieje nam cała szczęka i odczuwamy w niej nieprzyjemny ból? Patrzymy na nasze zęby w lustrze i wydaje nam się, że na jednym z nich pojawiła się malutka dziurka, ale staramy się ją ignorować ponieważ w niczym nam nie przeszkadza i nawet nie odczuwamy większego bólu? Nie ulega wątpliwości, że jeśli tylko zauważymy, że z naszymi zębami jest coś nie do końca tak jak powinno, to należy udać się do dentysty. Jeśli dziurka jest mała, to istnieje szansa, że szybko uda się ją zaleczyć, a dodatkowo nie dojdzie do zakażenia, które może się pojawić w takim przypadku, zwłaszcza jeśli wpadnie nam jedzenie do takiej dziurki. Co więcej, warto od razu umówić się do stomatologa, bo może się okazać, że z pozoru niegroźna dziurka tak naprawdę jest znacznie głębsza niż widać, a jeśli nie podejmiemy odpowiednich kroków, to może się okazać, że w pewnym momencie nasz ząb się ukruszy i wówczas leczenie będzie bardziej skomplikowane, zajmie więcej czasu, a do tego jeszcze pochłonie znacznie więcej pieniędzy.

Warto chodzić systematycznie

Czasami dziurka w zębie może być przez dłuższy czas, ale nie będzie dawała żadnych sygnałów. Co więcej, może się okazać, że mamy na zębach kamień i chociaż nie będzie nam w on niczym przeszkadzał, to jednak jeśli go nie usuniemy, to w pewnym momencie również negatywnie będzie wpływał na stan naszych zębów. Dlatego tak ważne jest to, aby przynajmniej raz w roku, a najlepiej dwa razy, iść do stomatologa na wizytę kontrolną. On wówczas popatrzy na nasze zęby, sprawdzi czy nie dzieje się z nimi nic złego, a jeśli tylko dostrzeże jakieś zmiany, których nie powinno tam być, to od razu przejdzie do ich usuwania. To też oznacza, że wyeliminuje problem zanim zdąży się on rozwinąć i co więcej, zanim okaże się, że jego usunięcie jest znacznie trudniejsze, niż pierwotnie mogłoby się wydawać. Przy takich regularnych wizytach my będziemy spokojniejsi o stan naszych zębów, a jednocześnie też stomatolog będzie mógł określić, jak szybko w naszym przypadku pojawiają się różne zmiany. Już od małego powinniśmy uczyć się, że regularne chodzenie do dentysty jest bardzo ważne. Tym bardziej, że obecnie rozwój technologii daje takie możliwości, że w wielu przypadkach takie lecenie jest praktycznie bezbolesne.