Rowerem wokół Balatonu

Projektowanie wnętrz Piaseczno lusterko rowerowe

Atrakcyjne szlaki rowerowe znajdziemy niemal w każdym europejskim kraju. Węgry nie są tutaj wyjątkiem. Co warto zwiedzić na dwóch kółkach u naszych „bratanków”? Na pewno okolice największego jeziora w tej części Europy.

Mowa oczywiście o jeziorze Balaton, które znajduje się niedaleko Budapesztu. Podróżując wokół jeziora, możemy liczyć na dobrze przygotowaną trasę. Węgrzy docenili ruch turystyczny w tym regionie i stworzyli nowoczesne ścieżki.

Dobre warunki sprawiają, że całą trasę można pokonać nawet w trzy dni. Warto jednak dodać, że pośpiech nie jest tu wskazany. Malownicze widoki wręcz proszą się o to, by zwolnić i docenić je dłużej.

Przez cały czas będzie nam też towarzyszyć malownicze jezioro, w którym można się wykąpać w ramach przerwy na trasie. Niewielkim problemem może być to, że część ścieżek biegnie wzdłuż tras samochodowych. W efekcie trasa może być niewskazana podczas podróży z dziećmi.

Po drodze nie brakuje natomiast ciekawych punktów. W GPS-ie warto wyszukać winnice, których w okolicy jest wiele. Warto odwiedzić przynajmniej niektóre z nich.