Polisa czy fundusz?

faktoring pełny księgowość poznań

Oszczędzanie z całą pewnością wymaga masy wyrzeczeń, zwłaszcza wśród osób, które nie zarabiają dużo pieniędzy. Z tego właśnie powodu warto wspomóc się odpowiednimi narzędziami finansowymi, które zdyscyplinują nas do regularnego odkładania pieniędzy. Najlepszym sposobem jest odpowiednia polisa ubezpieczeniowa lub polisolokata.

W ramach tego rodzaju oszczędzania deklarujemy się, iż co miesiąc będziemy odkładali konkretną, ustaloną kwotę pieniędzy i przekazywali ją na specjalne subkonto. Inwestować w różnego rodzaju produkty finansowe możemy samodzielnie lub z pomocą doradcy finansowego. Ważną kwestię stanowi wypłata zgromadzonego przez nas kapitału, ponieważ w większości polis jest to ustalony termin, odległy w czasie.

Część osób, które zerwą umowę przed końcem straci znaczną część zgromadzonych pieniędzy, gdyż polisy zakładane są na okres minimum pięciu lat, a znaczna ich część uwzględnia termin nawet piętnastu lat. Z kolei fundusze inwestycyjne nie nakładają na nas konieczności deklaracji jak długo chcemy oszczędzać, ani nie ograniczają nas pod kątem częstotliwości, ilości i wysokości dokonywanych wpłat. Powoduje to niestety, że łatwiej rezygnujemy z oszczędzania.

Z tego powodu fundusze inwestycyjne polecane są dla osób zdyscyplinowanych, posiadających odpowiednią wiedzę ekonomiczną, a także posiadających nieregularne i zróżnicowane wpływy na konto. Wówczas odkładamy tylko taką ilość pieniędzy jaką jesteśmy w stanie wygospodarować. Fundusze wymagają najczęściej minimalnego wkładu 1000zł.

vegarestauracja.com.pl